Με την καλύτερη φετινή της εμφάνιση η ομάδα μας κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη για το πρωτάθλημα της Superleague ΣΟΥΡΩΤΗ απέναντι στη Λαμία.

Παίζοντας ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο και δημιουργώντας αρκετές φάσεις στην εστία της αντίπαλης ομάδας, ο Ατρόμητος κατάφερε να προηγείται με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο χάρη στα γκολ των Ουάρντα (27’) και Μανούσου (28’ και 35’).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας κατέβασε ρυθμό και διατήρησε την υπεροχή της κρατώντας το υπέρ της σκορ.

Ατρόμητος (Κάναντι): Γιαννιώτης, Χατζηισαϊας, Ούμπιδες, Ουάρντα (78’ Ντάουντα), Ντιγκινί, Μάντσον (80’ Μπουσουλάτζιτς), Μανούσος, Κιβρακίδης, Βασιλακάκης, Γιαννούλης, Ρισβάνης (84’ Καρασαλίδης)

Λαμία (Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Βουό (63’ Φράγκος), Αναστασιάδης, Κουκόλης (37’ Παντελιάδης), Ασίγκμπα, Όμο, Μπλάζιτς, Ακόστα (52’ Αναστασόπουλος), Πίτι, Βιάνα

*Για αύριο Κυριακή η ομάδα θα προπονηθεί στις 11.00.