Με πρωινή προπόνηση συνεχίστηκε την Τετάρτη η προετοιμασία του Ατρόμητου για τον Κυριακάτικο αγώνα με τον Ολυμπιακό.

Οι παίκτες της ομάδας μας προπονήθηκαν πάνω σε ασκήσεις με μπάλα και ασκήσεις τακτικής με έμφαση στην άμυνα.

Για αύριο Πέμπτη έχει προγραμματιστεί διπλή προπόνηση (10.00 και 17.00).

*Στο προπονητικό κέντρο βρέθηκε σήμερα συνεργείο του Cosmote TV για τον προπονητή της ομάδας μας Νταμίρ Κάναντι. Ο Αυστριακός τεχνικός ανέλυσε στην κάμερα του συνδρομητικού καναλιού την προσεχή αντίπαλο της ΑΕΚ στο Europa League, Αούστρια Βιέννης. Η ανάλυση του κ. Κάναντι θα προβληθεί στο Pregame του αγώνα της Πέμπτης.

*Για ένα ημίχρονο αγωνίστηκε στη φιλική αναμέτρηση της Εθνικής Ελλάδος Παίδων U17 με την ατίστοιχη της Ελβετίας νεαρός τερματοφύλακας του Ατρομήτου, Χρήστος Μανδάς. Ο Μανδάς πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση μπαίνοντας ως αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπερ της Ελβετίας. Τελικά η αναμέτρηση βρήκε νικητές τους Παίδες της Ελλάδας με σκορ 2-3.