Τον αποκλεισμό από την επόμενη φάση του Europa League γνώρισε ο Ατρόμητος μετά την ήττα με 0-2 στον επαναληπτικό με τη Λέγκια Βαρσοβίας στο Περιστέρι.

Ο Ατρόμητος είχε καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο έχοντας τουλάχιστον δυο καλές ευκαιρίες, με το φάουλ στο δοκάρι του Ρόσα και την κεφαλιά του Καχίλα αλλά τελικά στο 29’ δέχτηκε το 1-0 από τον Στολάρσκι που σούταρε έξω από την περιοχή ενώ είχε προηγηθεί αδράνεια της άμυνας.

Από εκεί και έπειτα η ομάδα μας είχε δυο ακόμα καλές ευκαιρίες με τον Μανούσο που δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ, με τη Λέγκια να κάνει το τελικό 0-2 στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 51’ από προβολή του Βέσοβιτς μέσα από την περιοχή.

Το 0-2 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα που έθεσε τον Ατρόμητο εκτός των play-off του Europa League.

Ατρόμητος (Αναστασίου): Μέγερι, Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Μάντσον (69’ Ούμπιδες), Καχίλα (58’ Ουγκράι), Χαρίσης, Ρόσα, Μανούσος, Βέλλιος (83’ Ενσικουλού).

Λέγκια Βαρσοβίας (Βούκοβιτς): Μαγέσκι, Στολάρσκι, Λέβτσουκ, Γεντρτσέτσικ, Ρότσα (62’ Βιέτσεσκα),