Το σχόλιο του προπονητή μας, Κρις Κόλμαν, για την αναμέτρηση κόντρα στον Ολυμπιακό.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Υποπέσαμε σε πάρα πολλά ατομικά λάθη σε σημαντικές περιοχές του γηπέδου. Όταν παίζεις με τον Ολυμπιακό δεν πρέπει να του δίνεις κάτι, το οποίο είναι πολύ ποιοτικός για να το εκμεταλλευθεί. Ξέραμε προφανώς ότι θα είναι ένα πολύ δύσκολο ματς, αλλά είμαι απογοητευμένος με κάποιες από τις αντιδράσεις μας. Ήμασταν πολύ απρόσεκτοι στον τομέα της κατοχής της μπάλας και πρέπει να βελτιωθούμε σε αυτό.

Πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό, γιατί πραγματικά ήταν ικανός για να μας προκαλέσει προβλήματα, αλλά πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου είχαμε μια πολύ μεγάλη ευκαιρία για να κάνουμε το 1-1 κι όταν έρχεσαι σε μια τέτοια έδρα πρέπει να εκμεταλλεύεσαι τέτοιου είδους ευκαιρίες. Αν είχαμε σκοράρει σε εκείνο το σημείο, θα μπορούσαμε να μιλάμε για ένα διαφορετικό παιχνίδι».