Η ομάδα μας είχε εξαιρετική παρουσία, καλή οργάνωση και δημιούργησε αρκετές φάσεις για γκολ.

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Ρέντη, ο Ατρόμητος ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό με σκορ 2-1.

Το παιχνίδι είχε συνολική διάρκεια 80 λεπτών (30-30-20) και διεξήχθη υπό καιρικές συνθήκες (ζέστη) που δεν διευκόλυναν τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

Το σκορ άνοιξε με πέναλτι ο Μήτρογλου στο 8.

Στο 16 σουτ του Ιγκλέσιας από καλή θέση έφυγε άουτ.

Στο 26 από κόρνερ του Γκαρσία, ο Σουμπίνιο με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε.

Στο 31 ο Κάρολ νίκησε σε τετ α τετ τον Σουμπίνιο.

Στο 45 ο Φετφατζίδης με πολύ ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 2-1.

Στο 48 δεν μέτρησε (ως οφ σάιντ) γκολ του Μπρίτο.

Στο 64 δεν μέτρησε ( ως οφσάιντ) γκολ του Δημούτσου.

Στο 80 ο Τζιμπούρ σούταρε από πολύ καλή θέση ψηλά άουτ.

Διαιτητής ήταν ο Καλογερόπουλος (Αθηνών).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Α 30λεπτο: Μανόλο, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Λαζαρίδης, Νάστος, Καλλέργης, Σουμπίνιο, Ουντόζι, Γκαρσία, Ιγκλέσιας, Καραμάνος.

Β 30λεπτο: Ράντμαν, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Φυτανίδης, Νάστος, Ιγκλέσιας, Φάμπιο, Ναπολεόνι, Μπρίτο, Δημούτσος, Σουμπίνιο.

20λεπτο: Μπάρκας, Σιμιτσής, Νάστος, Φυτανίδης, Δημούτσος, Ιγκλέσιας, Παπουτσογιαννόπουλος, Φάμπιο, Ναπολεόνι, Μπάλλας, Μπρίτο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Α30λεπτο: Κάρολ, Μονδέστο, Παπαδόπουλος, Σιόβας, Χολέβας, Γκρέκο, Φουστέρ, Μανιάτης, Μασάδο, Μήτρογλου, Αμπντούν.

Β λεπτο: Κάρολ (50 Γιαννιώτης), Ντιαγκιτέ, Παπάζογλου, Κοντρέρας, Λυκογιάννης, Γκρέκο, Φετφατζίδης, Βλαχοδήμος, Τζιμπούρ, Σιόβας, Πίνο.