Mε νίκη με 4-1 επί του Πλατανιά ολοκλήρωσε ο Ατρόμητος τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα της Super League.

Ο Ντάουντα με σουτ ύστερα από σέντρα του Λημνιού άνοιξε το σκορ 12’. Ισοφάρισε ο Πλατανιάς με πολύ ωραίο σουτ του Κάργα στο 39’ αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Ντιγκινί «τελείωσε» μια εξαιρετική ενέργεια των παικτών μας κάνοντας το 2-1.

Στην επανάληψη, πάλι ο Ντιγκινί στο 75’ από παράλληλη σέντρα του Λημνιού έκανε το 3-1 για να κλείσει το σκορ με αυτογκόλ του Σάαντο στο 88’.

ΑTΡΟΜΗΤΟΣ: Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Ζησόπουλος, Kατράνης, Μανιάτης, Ούμπιδες, Λημνιός (90΄ Τσατσόπουλος), Τόνσο (81΄ Μπρίτο), Ντιγκινί, Ντάουντα (68΄ Μπάγκα).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Κοκκαλάς, Μαραγκός (46΄ Σκουλουδάκης), Πριντέτα, Καρυπίδης, Στανισάβλιεβιτς, Κάργας, Ντίντακ (74΄ Ρενάτο), Παπανικολάου, Γουνδουλάκης, Σίγκνεβιτς (87΄ Σάαντο), Γιακουμάκης.

Πριν την έναρξη του αγώνα η ΠΑΕ Ατρόμητος τίμησε τον προπονητή του Πλατανιά Γιώργο Παράσχο για την προσφορά του στο ελληνικό ποδόσφαιρο αλλά και στην ομάδα μας. Την απονομή έκανε ο πρόεδρος του Ατρόμητου κ. Γιώργος Σπανός.