Η ομάδα μας κέρδισε με 2-0 την ΤΣΣΚΑ Σόφιας

Ο Ατρόμητος πέτυχε τη δεύτερη φιλική νίκη του επί βουλγαρικού εδάφους, με 2-0 σε βάρος της ΤΣΣΚΑ Σόφιας. Ο Ντούσαν Μπάγεβιτς έδωσε και πάλι χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές προκειμένου να βγάλει τα συμπεράσματά του σχετικά με την ομάδα που θα παρουσιάσει τη νέα περίοδο.

Οι παίκτες μας είχαν τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν περισσότερα γκολ. Στο 11 ο Μπρίτο δε βρήκε στόχο, όπως συνέβη και με τον Μπέλιτς στο 34, αλλά στο 42 η μαγική συνεργασία των Μπρίτο, Μπέλιτς έστειλε τη μπάλα στα πόδια του Πίτου Γκαρσία στο ύψος της περιοχής κι εκείνος με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.

Στο 44 ο Καραμάνος είχε σουτ άουτ, ενώ στο 52 από εκτέλεση φάουλ του Επστάιν ο Ιγκλέσιας με πλασέ από την περιοχή έκανε το 2-0.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το ματς με τους Ιτάνζ, Σκόνδρας, Επστάιν, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Ιγκλέσιας, Δημούτσος, Μπρίτο, Μπέλιτς, Πίτου, Καραμάνος.

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι Κούτσι, Καραγκούνης, Λαζαρίδης, Νάστος, Μπάλας, Οικονόμου, , Αθανασίου, Μακρής, Τζαμάλ.