Κρίμα κι άδικο για τον Ατρόμητο που είχε 3 δοκάρια και κλασσικές ευκαιρίες.

Ματς-μαγική εικόνα έγινε σήμερα στο Περιστέρι. Ο Ατρόμητος πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, σφυροκόπησε τον ΠΑΣ Γιάννινα που στάθηκε υπερβολικά τυχερός με αποτέλεσμα το παιχνίδι να λήξει ισόπαλο 0-0.

Κρίμα κι άδικο για την ομάδα μας που είχε 20 τελικές προσπάθειες (οι δέκα στην εστία) και το μόνο που της έλειψε ήταν το γκολ καθώς είχε τρία δοκάρια και πολλές κλασσικές ευκαιρίες. Ειδικά στο α 20λεπτο η υπεροχή του Ατρόμητου ήταν ολοκληρωτική και δύο φορές ο Μάντζιος στο 11 και το 16 σημάδεψε τα δοκάρια ενώ τεράστια ευκαιρία είχε ο Μπρίτο στο 10.

Ο ρυθμός ήταν καταιγιστικός και στην επανάληψη, με τον Ουντόζι να έχει δοκάρι στο 72 με γυριστό σουτ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Ράντμαν, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Φυτανίδης, Ταυλαρίδης,Ιγκλέσιας, Δημούτσος, Καραγκούνης (46 Ουντότζι), Επστάιν (64 Ναπολεόνι), Μπρίτο (46 Γκαρσία), Μάντζιος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Ταμπάσης, Πάντος, Μιχαήλ, Οικονόμου, Κολοβέτσιος, Κεϊτά, Τσουκαλάς, Γιάκος (50 Γεωργίου), Κοροβέσης (86 Ντάσιος), Βίλα, Ίλιτς (64 Ντε Βινσέντι).