Ισόπαλο το τέταρτο φιλικό της ομάδας μας κατά την περίοδο της καλοκαιρινής μας προετοιμασίας.

Με το ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το τέταρτο φιλικό της ομάδας μας κόντρα στον ΟΦΗ, που διεξήχθη στο «Ελ Πάσο» της Καλλιθέας, λόγω των εργασιών που πραγματοποιούνται στο Περιστέρι.

Το σκορ άνοιξε στο 13’ ο Γιουμπιτάνα με εξαιρετικό πλασέ εκτός περιοχής, ενώ δύο λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Ρομπάιγ να βρει δίχτυα, χάρη στο τελείωμά του απέναντι από τον γκολκίπερ των Κρητικών.

Οι φιλοξενούμενοι ξαναμπήκαν στο ματς στο 41’ με τον Μπιφουμά και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 79’ με τέρμα του Νέιρα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αγωνίστηκαν για πρώτη φορά με το Αστέρι οι Ντιρκς, Αντζιέλσκι και Ιμερέκοφ.