Ο Ατρόμητος έχασε μετά από έξι συνεχόμενες εντός έδρας νίκες.

Στα προηγούμενα έξι ματς, ο Ατρόμητος μετρούσε ισάριθμες νίκες στο Περιστέρι. Εναντίον του Παναθηναϊκού το σερί έσπασε και η ήττα με 2-1 ήρθε με δύο γκολ στο τελευταίο ημίωρο. Η ομάδα μας ήταν πολύ ανώτερη των “πρασίνων” στο πρώτο ημίχρονο και είχε την υπεροχή, καθώς και ευκαιρίες για να μπει μπροστά στο σκορ. Στην επανάληψη πλήρωσε, όμως, τα λάθη της και με το τέρμα του Ζέκα στο 60 βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ο Μπουμσόνγκ στο 78 με σουτ από κοντά έκανε το 0-2, ενώ ο Καραμάνος στο 90 μείωσε με σουτ από κοντά.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Ιτάνζ, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Πίτου, Επστάιν, Σουμπίνιο (66΄ Μπρίτο), Δημούτσος, Κούτσι (79΄ Καραμάνος), Ιγκλέσιας (68΄ Ουντότζι)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Βύντρα, Σπυρόπουλος (46΄ Μαρίνος), Ζέκα, Σισοκό (89΄ Φουρλάνος), Βιτόλο, Τοτσέ, Σο, Καζιγιάμα (65΄ Μαυρίας), Μπουμσόνγκ