Ισοπαλία με Εργοτέλη (2-2) στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Το κακό α’ ημίχρονο πλήρωσε σήμερα η ομάδα μας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κόντρα στον Εργοτέλη. Όταν αντέδρασε στην επανάληψη ήταν ένα γκολ πίσω και τελικά εκείνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά (τελικό αποτέλεσμα 2-2). Το σκορ μαρτυρά πάντως ότι το θέαμα ήταν χορταστικό. Ο Εργοτέλης προηγήθηκε δύο φορές με τους Μπαντιμπάνγκα (8’), Αναστασάκο (36’) και ο Ατρόμητος ισοφάρισε ισάριθμες με τους Ούμπιντες (25’), Παπαδόπουλο (86’). «Αιφνιδιασμένος» από την απόδοση της ομάδας στο πρώτο μέρος δήλωσε ο Γιώργος Παράσχος γιατί αλλιώς μας είχε συνηθίσει στα φιλικά παιχνίδια. «Κάναμε σπουδαία προσπάθεια απέναντι σε μια από τις καλύτερες ελληνικές ομάδες» σχολίασε ο Γιάννης Πετράκης. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σηφάκης, Νάστος (84’ Καλλέργης), Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Μπρίτο, Δημούτσος, Ούμπιντες, Πίτου Γκαρσία (72’ Καραμάνος), Καραγκούνης (46’ Ναπολεόνι), Παπαδόπουλος. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Αθανασίου, Ρέντζας, Πίτσος, Κοζορώνης, Σαρρής, Χαντί, Αναστασάκος, Γιοβάνοβιτς, Καρντόσο (32’ λ.τ. Μπουχαλάκης), Μπαντιμπανγκά (70’ Τζανακάκης), Μπαμ Μπαμ (83’ Μπουρσέλης)