Κάνοντας μεγάλη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος κατάφερε να πάρει ακόμα ένα διπλό στη φετινή Superleague ΣΟΥΡΩΤΗ επικρατώντας του Πλατανιά στα Χανιά.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22΄ με τον Ενσικουλού, με το 1-0 να παραμένει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιαννιώτης έπιασε πέναλτι στο 47’ με καταπληκτική απόκρουση δείχνοντας ότι η ομάδα μας μπορεί να κάνει την ανατροπή στο ματς.

Αυτό συνέβη λίγο αργότερα όταν ο Βασιλακάκης με πολύ όμορφο ανάποδο ψαλιδάκι έκανε το 1-1 στο 61’ έπειτα από πολύ όμορφη σέντρα του Ντάουντα. Η ανατροπή του αποτελέσματος ήρθε στο 71’ έπειτα από ασυνεννοησία της άμυνας του Πλατανιά, την οποία εκμεταλλεύτηκε ο Ουάρντα σκοράροντας από κοντά με πλασέ.

Το τελικό 1-3 σημείωσε στο 76’ με το δεύτερο εξαιρετικό του γκολ με σουτ από μακριά και πάλι ο Βασιλακάκης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Ρόκα): Κοκκαλάς, Στάθης, Ντικαμονά (88′ Ουές), Δημούτσος (76′ Παπανικολάου), Σκαρντοβέλι, Ντίντακ (59′ Στανισάβλιεβιτς), Αγγελόπουλος, Στάμου, Κοροβέσης, Ενσικουλού, Μπούντνικ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μάντσον (83′ Καρασαλίδης), Ούμπιδες (46′ Μπουσούλατζιτς), Βασιλακάκης, Ντιγκινί, Ουάρντα, Ντάουντα