Ποδαρικό με νίκη έκανε ο Ατρόμητος στο 2018 επικρατώντας άνετα στο γήπεδο «Γ. Καμάρας» του Απόλλωνα Σμύρνης με σκορ 3-0 για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League και παρέμεινε σε απόσταση δύο βαθμών από την 1η θέση.

Μόλις στο πέμπτο λεπτό από καταπληκτική σέντρα του Ντιγκινί, ο Ντάουντα με κεφαλιά έκανε το 0-1. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ουάρντα με «μαεστρικό» πλασέ στην κίνηση διπλασίασε τα τέρματα για τον Ατρόμητο

Στο 86’ ο Ουάρντα «σέρβιρε» στον Ντιγκινί που έγραψε το 0-3 μέσα σε αποθέωση από τους φιλάθλους μας που δημιούργησαν εξαιρετική ατμόσφαιρα. Η νίκη αυτή είναι η τέταρτη συνεχόμενη και η έκτη μακριά από την έδρα μας!

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Μπαρτολίνι, Παπάζογλου, Κούρος (34’ Ντεβέσα), Στάθης, Κονέ, Ανιέτε, Αλμπάνης, Ελμπάζ (75’ Καστιγέχος).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Μπουσουλάτζιτς, Βασιλακάκης, Κιβρακίδης (13’ λ.τρ. Σάκιτς), Ούμπιντες, Ντιγκινί, Ουάρντα (88’ Μπαστακός), Ντάουντα (75’ Καρασαλίδης).