Σε ένα ματς με εκατέρωθεν καλό ρυθμό αγώνα, ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος με την ΑΕΚ στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου για την 23η αγωνιστική της Superleague ΣΟΥΡΩΤΗ.

Η ομάδα μας είχε σε αρκετά σημεία του αγώνα την υπεροχή και δημιούργησε πολλές φάσεις για γκολ ενώ είχε και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο με τον Ουάρντα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ ήταν αυτή που σκόραρε πρώτη στο 68’ αλλά στο 80’ ο Ουάρντα με ένα απίστευτο σουτ με το αριστερό πόδι έξω από την περιοχή έγραψε το τελικό σκορ του αγώνα, 1-1.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Γιαννούλης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Μπουσουλάζιτς (78’ Κωτσόπουλος), Μάντσον, Βασιλακάκη, Ουάρντα (90’ Καρασαλίδης), Ντιγκινί (53’ Μπρούνο), Ντάουντα.

ΑΕΚ (Χιμένεθ): Τσιντώτας, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες, Χουλτ, Γκάλο, Σιμόες (52’ Μοράν), Γαλανόπουλος, Μπακάκης, Χριστοδουλόπουλος (73’ Μασούντ), Λιβάγια, Αραούχο (80’ Μπακασέτας)