Το γκολ ο Μάντζιος, καταπληκτικός ο Ράντμαν.

Σφραγίδα Ευρώπης είχε για τον Ατρόμητο η απόδραση με το διπλό από την Κομοτηνή με σκορ 1-0 απέναντι στον Πανθρακικό.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο α ημίχρονο και το γκολ έδειχνε θέμα χρόνου που τελικά ήρθε στο 37 με ωραίο γυριστό σουτ του Μάντζιου έπειτα από το… βόλεϊ που έπαιξαν στην περιοχή οι Ταυλαρίδης, Φυτανίδης.

Στην επανάληψη, με το ξεκίνημα (46) ο Ατρόμητος είχε δοκάρι με τον Μπρίτο και την ευκαιρία να «κλειδώσει» τη νίκη. Οι γηπεδούχοι πήραν στην συνέχεια την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν αλλά έπεσαν πάνω σε έναν καταπληκτικό Ράντμαν που απογειωνόταν συνεχώς κρατώντας το «μηδέν» σε όλες τις φάσεις αλλά και τη νίκη για τον Ατρόμητο.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Βρονταράς, Μπαϊκαρά, Σερφά, Σαρακατσάνος, Ντιόγκο, Μουνάφο, Λαδάκης (67 Καστσελάν), Τζάνης (67 Μίνγκας), Βαϊρουά, Λουσέρο (78 Κοντογουλίδης), Παπαδόπουλος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ:Ράντμαν, Σκόνδρας, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Φυτανίδης, Δημούτσος, Ουντότζι, Μπρίτο (78 Ναπολεόνι), Επστάιν (67 Ιγκλέσιας), Μάντζιος.