Την πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Superleague γνώρισε ο Ατρόμητος με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε νωρίς με 0-2 με τα γκολ των Άκπομ(13’) και Μάτος(22’) με τον Βέλλιο να μειώνει στις καθυστερήσεις σε 1-2 με κοντινή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μανούσου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε στροφές και στο 52’ και πάλι με τον Βέλλιο ισοφάρισε σε 2-2 κάνοντας εξαιρετική κίνηση έπειτα από την ωραία κάθετη πάσα του Ρόσα.

Τελικά ο Ατρόμητος δεν κατάφερε να πάρει το βαθμό δεχόμενος γκολ στο 92′ με γυριστή κεφαλιά του Κρέσπο.

Ατρόμητος (Αναστασίου): Θεοδωράκης, Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης (89′ Ουγκράι), Καχίλα (75′ Μπαένα), Μανούσος (80′ Ενσικουλού), Ρόσα, Βέλλιος

ΠΑΟΚ (Φερέιρα): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Εσίτι (60′ Ελ Καντουρί), Μίσιτς, Λημνιός, Μπίσεσβαρ (60′ Ζαμπά), Πέλκας (79′ Σβιντέρσκι), Ακπόμ