Η πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού σημειώθηκε στο 9’, όταν έπειτα από εξαιρετική πάσα του Κουλούρη, ο Τζοβάρας μπήκε μέσα στην περιοχή, αλλά από πλάγια θέση νικήθηκε από τον Παπαδόπουλο, με τον Κιβρακίδη στη συνέχεια να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Η δεύτερη καλή στιγμή δεν άργησε να έρθει, καθώς στο 12’ ο Κουλούρης επιχείρησε το σουτ από δύσκολη γωνία, αλλά και πάλι ο Παπαδόπουλος είχε την απάντηση, με τον Αλιμπέκ να μην προλαβαίνει να πάρει το ριμπάουντ.

Στο 23’ η ομάδα μας έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία της, με τον Ντένιτς να σουτάρει μέσα από την περιοχή από πάσα του Κουλούρη, αλλά η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε τελικά στο 26’ ο Τζόρτζε Ντένιτς, έπειτα από την ασίστ της χρονιάς από τον Αντίλ Ναμπί, που με τακουνάκι βρήκε την κίνηση του Σέρβου μέσα στην περιοχή κι εκείνος δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ. Μάλιστα, στο 29’ λίγο έλειψε να γίνει το 2-0, όταν ο Αλιμπέκ με λόμπα από τη μεσαία γραμμή θέλησε να νικήσει τον Παπαδόπουλο, αλλά ο τελευταίος με τα ακροδάχτυλα απέκρουσε, ενώ από το κόρνερ ο Κουλούρης πήρε την κεφαλιά, με την άμυνα των φιλοξενούμενων να διώχνουν.

Κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Βόλος στην πρώτη του ευκαιρία στο ματς, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 37’, με τον Ρεγκατέν να παίρνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής και να νικάει τον Γιαννιώτη.

Έπειτα από ένα νευρικό δεύτερο ημίχρονο, όλα κρίθηκαν στα τελευταία λεπτά. Ο Μουνίθ στο 88’ κέρδισε ο ίδιος φάουλ έξω από την περιοχή, από την εκτέλεσή του η μπάλα πήγε κόρνερ, με τον Ισπανό να αναλαμβάνει την εκτέλεση. Ο Κουλούρης ξεμαρκαρίστηκε πολύ έξυπνα και με κεφαλιά στο 91’ χάρισε τη νίκη στην ομάδα μας με 2-1.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης – Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας (46′ Μαυρομμάτης), Παπαδόπουλος (79′ Σάλομον), Τζοβάρας (46′ Καστεγιάνο) – Έρλινγκμαρκ, Ντένιτς (64′ Μουνίθ), Καρτάλης, Ναμπί (65′ Ροτάριου) – Αλιμπέκ, Κουλούρης.