Την ήττα με βαρύ σκορ (5-0) υπέστη η ομάδα μας στο πλαίσιο της εξ αναβολής 1ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League από τον Παναθηναϊκό στο «Απόστολος Νικολαΐδης».

Το σκορ άνοιξε στο 3’ ο Φίλιπ Τζούρισιτς με κεφαλιά από σέντρα του Μλαντένοβιτς και το 2-0 διαμορφώθηκε στο 33’ με το τέρμα του Σεμπαστιάν Παλάσιος.

Το 3-0 έγινε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από το πέναλτι του Άντραζ Σπόραρ, σε φάση που ο Ευάγγελος Μανούχος άφησε την ομάδα μας με δέκα παίκτες αποβάλλοντας τον Λούκας Ασεβέδο.

Στο 59’ ο Φίλιπ Τζούρισιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε από τον Γερεμέγεφ στο 90’+2’.