Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα Κ15 πέτυχε ο Ατρόμητος του Πέτρου Κοντοβράκη και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς επικράτησε 5-0 του αντίστοιχου τμήματος του Παναθηναϊκού, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής, αντιδρώντας περίφημα μετά την ήττα στην πρεμιέρα από τον ΠΑΟΚ.

Στο 9’ άνοιξε το σκορ με πέναλτι ο Στεργίου και δύο λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Μαστρογιαννάκη να πετύχει το γκολ, αυξάνοντας από πολύ νωρίς τον δείκτη στο 2-0.

Η συνέχεια δόθηκε στο 67’ με το τέρμα του Ζότο και στο 78’ ο Γαλατάς με νέα εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το 4-0. Το τελικό σκορ της αναμέτρησης έγραψε ο Τασιούλας στο 81’.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

Κατσάρας, Σπηλιόπουλος, Γαλατάς, Καρόπουλος, Βαρδακώστας, Κώτσης, Κοκκοριάς, Φρέρης, Βλαχάκης, Στεργίου, Μαστρογιαννάκης.

Έπαιξαν και οι: Ζότο, Τασιούλας, Παπακωνσταντίνου, Καυκάς, Παπακωνσταντίνου, Βασιλακόπουλος

Ήττα για την Κ17

Την ήττα από τον Απόλλωνα Σμύρνης με σκορ 3-2 υπέστη για το πρωτάθλημα Κ17 της Super League ο Ατρόμητος σε μία αναμέτρηση που διεξήχθη στη Φυλή.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με γκολ στο 6’ και στο 20’, με το 2-0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου, αλλά η ομάδα μας αντέδρασε και με τέρματα του Πιζάνια (50’ πεν., 60’) κατάφερε να ισοφαρίσει.

Το γκολ της νίκης για τον Απόλλωνα σημειώθηκε στο 82’.

Σταυριανάκος, Σκλάβος, Αγγέλης (83’ Μπαλάφας), Δέδε, Μπέης (45’ Κουμπάρος), Σκένδρος 45’ Πάνου), Πιζάνιας, Πούλος, Λέντζας (45’ Τσαγγάρης), Αμπαρτζίδης, Μπέκος (65’ Γκόλιας)

*Το τμήμα της Κ19 είχε ρεπό λογω τως διακοπής για τις υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων