Ισόπαλος με σκορ 1-1 έμεινε ο Ατρόμητος Κ19 παραμένοντας στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας, παρά το γεγονός ότι έχει λιγότερα ματς στη φετινή κούρσα.

Η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη, αφού έχασε σωρεία ευκαιριών κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 66’ με το γκολ του Τσαντήλα, ωστόσο στο επόμενο λεπτό δέχθηκε την ισοφάριση, χωρίς να μπορέσει στο υπόλοιπο του ματς να βρει το νικητήριο γκολ.

Με αυτή την ισοπαλία, ο Ατρόμητος Κ19 είναι πλέον στην τρίτη θέση με 19 βαθμούς σε 10 αγωνιστικές, όσους έχει και ο Άρης, αλλά με ένα ματς περισσότερο, ενώ Παναθηναϊκός (25β. σε 11 αγώνες) και Αστέρας Τρίπολης (24β. σε 12 αγώνες) είναι στις πρώτες θέσεις.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

Ατρόμητος: Σάλτας, Κούτρας, Πομώνης, Σταματούλας, Γκαμάνης, Μουντές, Μπουρνέλης (70′ Γκαρτζονίκας), Καραμάνης (80′ Πάζα), Δαλαμήτρας, Ανθουλάκης (10′ Λάγγας), Τσαντήλας

Εντυπωσιακή και πάλι η Κ17

Την πέμπτη του νίκη στις τελευταίες έξι αγωνιστικές πανηγύρισε ο Ατρόμητος Κ17 του Κώστα Παρθενίου, καθώς επικράτησε και του Παναθηναϊκού στο γήπεδο του Ηφαίστου έπειτα από μία εντυπωσιακή αναμέτρηση με 4-2.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα με γκολ πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με την ομάδα μας να απαντά στο 65’ με τέρμα του Πάνου. Οι «πράσινοι» κατάφεραν να ανακτήσουν το προβάδισμα στο 75’, με την απάντηση από τους παίκτες του Κώστα Παρθενίου να είναι άμεση, καθώς ο Σκλάβος στο 77’ διαμόρφωσε το 2-2.

Η ανατροπή για το «Αστέρι» ολοκληρώθηκε στο 80’ με τον Ευθυμίου που είχε περάσει ως αλλαγή να κάνει το 3-2, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 85’ διαμόρφωσε το τελικό 4-2 για τον Ατρόμητο.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Ατρόμητος Κ17 είναι στη δεύτερη θέση με 22 βαθμούς.

Η σύνθεση του Ατρόμητου:

Ατρόμητος: Σταυριανάκος, Σκλάβος, Αγγελής, Κορομηλάς, Πούλος, Δέδε (46′ Πάνου), Λέντζας (57′ Μπέκος), Κουμπάρος (46′ Σκένδρος), Πιζάνιας, Αμπαρτζίδης, Μπαλάφας (57′ Τσαγκάρης).