Αποδεικνύοντας για ακόμα μία φορά ότι του αρέσουν τα… θρίλερ, ο Ατρόμητος Κ19 πήρε τρομερή νίκη κόντρα στο αντίστοιχο τμήμα του Άρη με 4-3, υποχρεώνοντας τους «κίτρινους» στην πρώτη τους ήττα μετά τον Ιανουάριο του 2020!

Σε ένα εκπληκτικό ματς με τρομερή διακύμανση, η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη, αφού έχασε αρκετές ευκαιρίες, έφτασε τελικά στο γκολ στο 37’ με γκολ του Μπουρνέλη έπειτα από υπέροχο ομαδικά χτίσιμο παιχνιδιού, ενώ στο 47’ ο Τσακίρης έκανε το 2-0.

Η φιλοξενούμενη ομάδα του Άρη κατάφερε να μειώσει στο 57’ με εκτέλεση πέναλτι του Τσιπούρα, αλλά η απάντηση από την ομάδα μας ήταν άμεση, όταν δύο λεπτά αργότερα ο Δαλαμήτρας διαμόρφωσε το 3-1, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων στον Ατρόμητο, που στη συνέχεια έχασε ευκαιρίες για να τελειώσει το ματς.

Οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να αντιδράσουν και αρχικά μείωσαν στο 71’ με γκολ του Τζίμα και στο 84’ έφτασαν στην ισοφάριση του σκορ, με τέρμα του Αλτιτζή. Μάλιστα, ο 17χρονος τερματοφύλακας της ομάδας μας, Δερβενιώτης, που αντικατέστησε τον τραυματία, Φλώρο από το πρώτο ημίχρονο, πραγματοποίησε στη συνέχεια και μια σπουδαία επέμβαση.

Τελικά, το σύνολο του Γιώργου Κορακάκη βγάζοντας ψυχή, προσωπικότητα και χαρακτήρα, κατάφερε να πάρει αυτό που άξιζε, όταν στο 91’ ο Ζούνης με εκπληκτική λόμπα κρέμασε τον αντίπαλο γκολκίπερ προλαβαίνοντας την έξοδό του, γράφοντας το τελικό 4-3 στο γήπεδο του Ηφαίστου.