Καταβάλλοντας μεγάλη προσπάθεια και προσπαθώντας μέχρι το τελευταίο λεπτό, ο Ατρόμητος Κ17 ηττήθηκε 3-1 από το αντίστοιχο τμήμα του ΠΑΟΚ στο Πανθεσσαλικό του Βόλου στο πλαίσιο του Final Four του πρωταθλήματος.

Έπειτα από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ στο 50’ με δράστη τον Τζίμα, ως αποτέλεσμα της συνεργασίας του με τον Γκιτέρσο. Στο 60’ η ομάδα μας έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Πιζάνια, αλλά ο Αγγελίδης κατάφερε να αντιδράσει σωστά στο τετ-α-τετ, ωστόσο η ισοφάριση ήρθε λίγο αργότερα.

Συγκεκριμένα, στο 70’ από εκτέλεση φάουλ του Πιζάνια, ο Αγγέλης πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και ισοφάρισε σε 1-1. Παρ’ όλα αυτά, ο ΠΑΟΚ αντέδρασε άμεσα και στο επόμενο λεπτό ανέκτησε το προβάδισμα με κεφαλιά του Γκούμα.