Τη νικηφόρα πορεία του στο πρωτάθλημα Κ19 συνέχισε ο Ατρόμητος του Γιώργου Κορακάκη, καθώς επιβλήθηκε και του Άρη, με το εντυπωσιακό 4-0 στο Γήπεδο του Ηφαίστου.

Το σκορ άνοιξε στο 16’ ο Τσαντίλας και μόλις εννιά λεπτά αργότερα, ο Μπουρνέλης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Ωστόσο, το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ακόμα ολοκληρωθεί και στο 38’ ο Δαλαμήτρας έκανε και το 3-0, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ.

Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 73’ με πέναλτι του Δαλαμήτρα, που πέτυχε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Ο Ατρόμητος είναι φυσικά στην πρώτη θέση με το απόλυτο των βαθμών (12) και είναι η μοναδική ομάδα που συνεχίζει μόνο με νίκες το πρωτάθλημα.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

Ατρόμητος: Δήμος, Γεωργόπουλος (70’ Τρόκα), Πομώνης (70’ Κούτρας), Σταματούλας, Γκαμάνης, Μουντές, Μπουρνέλης (52’ Γκαρτζονίκας), Καραμάνης, Δαλαμήτρας (70’ Μακρυγιαννάκης), Τσαντίλας (63’ Πάζα), Λάγγας